Žurnālists un grāmatas “No Ghetto līdz Olimpiskajam zeltam” autors Edgars Getners “Ghetto Games” video atklāja detaļas par situāciju, kas radījusi sašutumu sabiedrībā un jauniešu vidū. Viņš pastāstīja, ka Grīziņkalna apkaimes biedrība jau ilgstoši ir centusies apklusināt šo turnīru, rakstot dažādas sūdzības. Viņi vērsās ar iesniegumu tiesā, apstrīdot Rīgas domes vēlmi noslēgt ar “Ghetto Games” līgumu.
Tiesas lēmumā norādīts, ka pasākumi nevar notikt, jo nav uzstādīta skaņas mērīšanas ierīce, neskatoties uz daudzām lietām, ko viņi darījuši, lai šo situāciju uzlabotu – ir uzlikti konteineri, mazināts pasākumu skaits. Pilsētvides eksperts Pauls Timrots secinājis, ka skaļums pie mājām ir 60-70 decibelu robežās un atbilst pilsētvides radītajam troksnim. “Mēs respektējam tiesas lēmumu, absolūti neejam pret to,” uzsvēra Edgars, tomēr piebilda, ka pārsūdzēs to.
“Mēs vēlamies, lai jaunieši tur spēlē basketbolu, nevis dodas kaut kur dzert vai pīpēt,” viņš uzsvēra un pieblda, ka šis ir laiks, kad mums ir jābūt kopā. Viņi no savas puses darīšot visu iespējamo, lai jaunietim Rīgā sports netiktu atņemts.
Pēc telefonsarunas ar “Ghetto Games” atklājās, ka nesaskaņas sākušās janvārī, kad beidzās līgums ar Rīgas domi, tomēr jau iepriekš no Grīziņkalna apkaimes biedrības nākušas sūdzības. Rīgas dome, kā arī citas organizācijas un biedrības aktīvi iesaistījusies diskusijās par jauno līgumu. Tomēr viņi uzsvēra, ka vislielāko pretestību izrādījusi politiskā partija “Progresīvie”. Šobrīd viņi Grīziņkalnā nevarot rīkot pilnīgi neko, taču tikšot veiktas darbības, lai censtos sakārtot administratīvo pusi šajā jautājumā. Izbraukumi ārpus Grīziņkalna esot ļoti dārgi, neērti, tomēr notiekot.
Sociālajos tīklos norit aktīvas diskusijas. Viedokļi dalās, tomēr sašutuma netrūkst.