Simboliski šī diena saskanēja ar Rīgas zoodārza rīkotajām ikgadējām Roņu dienām, kad interesenti tiek aicināti iepazīties ar ronēniem, kuri pēc piedzimšanas zoodārzā dodas uzsākt patstāvīgu dzīvi Baltijas jūrā. Par krāsainajiem roņiem Daugavas krastā interesi izrādīja garāmgājēji, kuri baudīja sestdienas pastaigu pludmalē. Ķeguma pasākumā 15. martā bija ieradušies 36 dažādās maskās tērptie ziemas peldes cienītāji. Atslēgvārds, kas vienoja dalībniekus, ir «pelde».
Saulainais bezvēja laiks lutināja atbraucējus no Rīgas, Rēzeknes, Liepājas, Saldus, Talsiem, Ogres un citām pilsētām. Raibā ierindā stājās: Karlsons ar Brālīti un Bokas jaunkundzi, dinozauriņš, sirmā vecenīte ar kruķi, cālis, ledus princeses, Ziedu karaliene, Sarkangalvīte, pantera ar vardīti, Pavasara meitene, aitiņa, zaķīši un daudzi maskās tērpti priecīgi dalībnieki. Karnevāla roņi pārstāvēja gan Latvijas Ziemas peldēšanas federāciju, gan klubus: «Ogres roņi», «Latvijas ronis», «Ķengaraga roņi», «Veloronis» (Liepāja un Talsu filiāle), «Akva vitamīna» (Saldus), «Rēzeknis roņči» (Rēzeknes roņi), «Ledus dzeguzes» (Mārupe), kā arī individuālos peldētājus.
Roņu karnevāla tradīcija aizsākās 2013. gadā, kad to pirmo reizi Latvijā noorganizēja Ogres roņu klubs. Tajā nu jau tik tālajā gadā Ogres vecupe jeb tautā sauktais Varžu dīķis, kur notika pasākums, bija vēl bieza ledus gūstā. Spilgtā saule un zilās debesis arī toreiz simbolizēja roņu ziemas peldēšanas sezonas noslēguma tuvošanos. Ikgadējie roņu karnevāli norisinājās līdz 2019. gadam, kad tos skarbi pārtrauca pandēmija. Pērn karnevāls aizceļoja uz Rīgas rajonu. Šogad, pateicoties Ķeguma Tautas namam, karnevāls atgriezās Ogres novadā.
Aizvadītajā pasākumā Daugava, neraugoties uz maigajiem marta laikapstākļiem, steidzīgi ietērpās paplānā caurspīdīgā ledus pārsegā, kas neļāva mesties bezrūpīgā peldē. Dažāda biezuma ledus laušanas process piederas pie ziemas peldētāju rituāla.
Šajā karnevāla dienā dalībniekiem pirmo iešanu ūdenī atviegloja vietējie Ķeguma ziemas peldētāji, kuri salauza ledus caurspīdīgo pārsegu vairākas stundas pirms pasākuma. Agrie roņi baudīja rīta peldi, kad ritēja pirmie sagatavošanās darbi dienas pasākumam. Tā bija simboliska aina, kad pieaugušie gāja ūdenī lauzdami ledu un blakus uz laipas bērni spēlējās ar savām mantiņām. Spīdēja saule, bija bezvējš, Daugavas vidū klaigāja putni, kas radīja idillisku sestdienas rītu kopējam ģimenes pasākumam ar tējas dzeršanu. Neraugoties uz ledu un par godu šai saulainajai dienai, Daugava kļuva par nosēšanās vietu simtiem atlidojušo putnu, kuri lielos kāšos klaigāja virs karnevāla dalībniekiem. Arī cēlais gulbju pāris pagodināja ar savu klātbūtni.
Atmosfēru uzlaboja Ogres roņu sagādātā karstā zupa un tēja ar cienastiem. Pirtiņa un kubuls deva īstas sestdienas atmosfēru. Par ērto uzņemšanu liels paldies Ķeguma Tautas namam. Nākamais roņu pasākums ir Liepājas četrsimtgades ziemas peldētāju salidojums Beberliņos, ko organizē «VeloRonis». Arī šajā pasākumā kurzemnieki, A9 komandas pārstāvji, bija ieradušies Liepājas sarkanzaļajās krāsās. Kā pēdējais pasākums būs ziemas peldēšanas 49. sezonas noslēguma skate Bulduros 6. aprīlī pie glābšanas stacijas.










