2023. gadā Telos projekts tika noraidīts Sabiedrības Integrācijas Fonda rīkotajā konkursā “Atbalsts nacionāla mēroga medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” ar argumentu, ka portāls nepārstāv “viedokļu daudzveidību”. Telos iesūdzēja SIF administratīvajā tiesā, taču zaudēja, jo tiesas ieskatā ir akadēmisks periodisks izdevums, nevis medijs.[1]
2024. gadā Telos piedalījās Valsts Kultūrkapitāla Fonda mērķprogrammas “Kultūras nozares dokumentēšana 2025–2027” konkursā, kas paredzēts periodiskajiem kultūras izdevumiem, un saņēma noraidījumu ar argumentu “projekta saturs kvalitatīvi neatbilst specializēta kultūras nozari dokumentējoša mēdija (sic) formātam”.
2025. gadā Telos piedalījās gada pirmajā Valsts Kultūrkapitāla Fonda regulāro projektu konkursā. Starpdisciplinārās nozares žūrija jebkādu finansiālu atbalstu atteica ar pamatojumu: “ekspertu komisija (..) atzina, ka portālā publicēto analītisko materiālu par aktuālajiem procesiem mākslā, kultūrā un sabiedrībā kvalitāte ir nepārliecinoša un ideoloģiski tendencioza”.
Telos ir nevis “ideoloģiski tendenciozs”, bet, tieši pretēji, darbojas atbilstoši savām konceptuālajām Vadlīnijām, kuras definētas pirmajā dienā un nav mainītas: https://telos.lv/vadlinijas.
Telos ir nacionāli, sociāli un kristīgi konservatīvs polemiski izglītojošs kultūras portāls. Telos strādā atbilstoši – un pat ar īpašu uzsvaru – Latvijas Satversmes Preambulā oficiāli formulētajām un spēkā esošajām atziņām, kas definē Latviju kā nacionālu valsti, cita starpā uzsverot latviešu dzīvesziņu, latviešu tradīcijas un kristīgās vērtības. Tās pēc definīcijas ir konservatīvas vērtības.
Mūsu mērķis, kā pirmajā dienā, tā arī šodien, ir sistemātiski un mērķtiecīgi aizstāvēt klasiskā reālisma tradīciju filozofijā, kristietības intelektuālo mantojumu, Rietumu kultūrtelpu un Latvijas vietu tajā, kā arī aktualizēt gadsimtos pārbaudītu filozofijas un daiļliteratūras kanonu. Pagājšgad, tas ir, ceturtajā savas pastāvēšanas gadā, mēs rakstījām un runājām par Viljamu Šekspīru, baltu cilšu izcelšanos, Latvijas dzimstības krīzi, Gētes “Faustu”, brāļu Kaudzīšu “Mērnieku laikiem”, etnonacionālisma vēsturi, Herdera institūtu Rīgā, Ernsta Glika Bībeles tulkojumu, Imanuela Kanta ētiku, islāmu, liberālismu kā filozofisku sistēmu, “Mobiju Diku”, ASV vēlēšanām un virkni citu tēmu.
Telos nevis apdraud “viedokļu daudzveidību”, bet tieši pretēji – Latvijas kultūras mediju telpā ar tās izteikti kreiso ievirzi mēs šo daudzveidību veicinām. Mēs nevis ierobežojam domas un pārliecības brīvību, bet to aizstāvam un sargājam.
Lai turpinātu pastāvēt un īstenotu 2025. gada projektus, Telos šobrīd nav citas iespējas, kā kļūt par pūļfinansētu, tas ir, tautas finansētu mediju.
Tāpēc ļoti lūdzam mūs finansiāli atbalstīt!
https://telos.lv/ziedot/
