Darbu mērķi: meža kopšana, lai novērstu riskus teritoriju apmeklētājiem un nodrošinātu daudzveidīgu un noturīgu mežaudžu attīstību; pēctecīga mežaudžu atjaunošana. Veicot darbus, tiks ievērots dabas vērtību saglabāšanas princips. Plānotais darbu laiks ir līdz 2026. gada rudenim. Darbu platība – aptuveni 24 ha.
Lai novērstu potenciālu risku, ko var radīt krītoši koki, un veicinātu mežaudzes pēctecīgu atjaunošanos, tiks izveidotas 15 dažāda izmēra kailcirtes (līdz 4,6 ha). Tāpat apdzīvotai vietai, ciematam un ceļiem piegulošajās platībās atbilstoši Valsts meža dienesta sanitārajam atzinumam tiks pilnībā novāktas kaitēkļu (pamatā egļu astoņzobu mizgrauža) bojātās audzes, skaidro “Rīgas meži”.
Pirms darbu uzsākšanas no Dabas aizsardzības pārvaldes ir saņemts atzinums par bīstamo koku ciršanu dabas parkā “Ogres Zilie kalni”. Tāpat ir saņemta “Latvijas Valsts ceļu” atļauja par bīstamo koku nozāģēšanu pie valsts reģionālā autoceļa P5 (Ulbroka–Ogre).
Plānotie mežizstrādes darbi un to secība: sanitārā kailcirte – meža veselības stāvokļa uzlabošana, cērtot meža slimību un kaitēkļu bojātos kokus; sanitārā izlases cirte dabas parkā “Ogres Zilie kalni” – bīstamo un potenciāli bīstamo koku nozāģēšana līdz 30 m platā paralēli autoceļam Ulbroka–Ogre, nozāģēti un atzaroti tiks mizgraužu bojātie koki (kaltušās egles) un potenciāli bīstamie koki (divi bērzi, viena apse un viena priede), nozāģētos kokus paredzēts atstāt uz vietas nogabalā, kas nodrošinās dabiskam mežam raksturīgas struktūras un dzīvotnes retām un aizsargājamām sugām, kuras apdzīvo mirušo koksni.
Darbu secība: koku ciršana, kokmateriālu izvešana, ceļu infrastruktūras sakārtošana, meža dabiskās un mākslīgās atjaunošanās veicināšana. Darbi var notikt vienlaikus vai neatbilstošu laikapstākļu dēļ tikt uz laiku apturēti. Darbu laikā iedzīvotāji aicināti būt piesardzīgi un netuvoties tehnikai, atzīmē uzņēmumā.