Trešdiena, 15.01.2025 07:56
Felicita, Fēlikss
Otrdiena, 27. augusts, 2024 18:18

7 slepenie faktori, kas izsūc enerģiju un liek justies nogurušam

OgreNet
7 slepenie faktori, kas izsūc enerģiju un liek justies nogurušam
Foto: Pexels.com
Otrdiena, 27. augusts, 2024 18:18

7 slepenie faktori, kas izsūc enerģiju un liek justies nogurušam

OgreNet

Ikviens zina, ka nepietiekams miegs un neveselīgs uzturs ir galvenie faktori, kas var samazināt enerģijas līmeni. Tomēr ir arī citi, mazāk acīmredzami iemesli, kāpēc varat justies noguris.

Dietologs Endijs Deilijs izdevumam "The Sun" atklājis, ka nogurums var izraisīt paaugstinātu jutību pret sāpēm, gremošanas problēmas, apetītes izmaiņas un garastāvokļa svārstības. Iespējama blakusparādība ir arī redzes problēmas, kā arī reibonis, traucēts miegs un pat paaugstināta uzņēmība pret slimībām. Pat sausa āda var liecināt par nogurumu.

Nogurumu, protams, var izraisīt vairākas veselības problēmas, tomēr ir daži ikdienas ieradumi, kas nozog jūsu enerģiju un kuru nav par vēlu mainīt.

1. Jūs nesportojat

Nogurumu var izraisīt ne vien pārlieku liela fiziskā aktivitāte, bet arī tās trūkums.

Ja mēs nevingrinām savus muskuļus, tas var likt mums justies vājiem un nomāktiem, un nogurušiem. Pieaugušajiem ieteicams atvēlēt vismaz 150 minūtes vidēji intensīvām aktivitātēm un 75 minūtes augstas intensitātes aktivitātēm nedēļā.

Taču šis laiks jāsadala vienmērīgi – pa vairākām dienām.

2. Jūsu darba poza ir nepareiza

Ja strādājot esat noliecies uz tastatūras, jūs varat izjust daudz lielāku nogurumu nekā tad, ja sēžt taisni vai atbalstāt muguru pret atzveltni.

Nepareiza poza var padarīt lēnāku asins plūsmu, tas var samazināt skābekļa daudzumu, kas tiek piegādāts ķermenim. Turklāt nepareiza poza var izraisīt arī fiziskas sāpes.

3. Jūs ēdat par daudz ogļhidrātu vienā reizē

Lai gan daudzi domā, ka ogļhidrāti ir tie, kas sniedz enerģiju, mums patiesībā ir nepieciešams ēdienreizēs uz šķīvja sabalansēt gan olbaltumvielas, gan taukus, gan ogļhidrātus.

Olbaltumvielas ir svarīga uztura sastāvdaļa, jo tās palīdz mums uzturēt spēku, kas nepieciešams ikdienas darbību veikšanai. Arī augļu un dārzeņu trūkums ikdienas maltītēs var izraisīt lielāku nogurumu.

4. Pietrūkst intimitātes

Ja neatceraties pēdējo reizi, kad ar savu partneri bijāt tuvi, ir pienācis laiks šo situāciju mainīt. Seksuālās tuvības trūkums iet roku rokā ar nogurumu.

Vīriešiem testosterona līmeņa pazemināšanās var izraisīt gan fizisko, gan garīgo nogurumu.

5. Jūs sēžat pārāk ilgi

Kad pēdējo reizi piecēlāties kājās un kustējāties? Ja visu dienu esat sēdējis un strādājis, jums varētu būt grūti atcerēties, kad tas bija. Taču, ja pārāk ilgi sēdēsiet, varētu būt tā, ka jutīsieties noguris.

Tie, kuri darba laikā daudz sēž, visticamāk, jutīsies daudz nogurušāki nekā tie, kuri dara aktīvu darbu. Lai palīdzētu izvairīties no noguruma, piemēram, sēžot pie rakstāmgalda, darbiniekiem vajadzētu regulāri ieturēt pārtraukumus visas dienas garumā un atvēlēt laiku kustībām.

6. Jūs katru dienu dzerat gāzētus dzērienus

Gāzētie dzērieni, saldumi, kūkas un brokastu pārslas var palīdzēt jums no rīta iegūt tik ļoti nepieciešamo enerģiju, jo šajos produktos ir liels cukura daudzums, taču šī enerģija nesaglabāsies ilgi.

Enerģijas līmeņa pieaugums ir īslaicīgs. Pēc straujā cukura līmeņa paaugstināšanās asinīs seko straujš kritums.

7. Jūs dzerat pārāk daudz kafijas

Te nav runa par tiem, kuri no rītiem izdzer tasi kafijas. Tomēr, ja kafiju dzerat visas dienas garumā, var rasties problēmas.

Kafija stimulē adrenalīna izdalīšanos, izraisot īslaicīgu enerģijas pieaugumu. Kafijas diurētiskais efekts var izraisīt dehidratāciju, ietekmējot ķermeņa funkcijas un izraisot nogurumu. Tāpat kafija ietekmē arī cukura līmeni asinīs un izraisa svārstības, kas, savukārt, var izraisīt nogurumu.