Kā ziņo LA.LV, “Latvijas Valsts ceļu” komunikācijas nodaļa, atbildot uz jautājumu, kas tiek darīts šādās situācijās, sniegusi skaidrojumu – ja tiek konstatēts, ka noticis vandalisms, “Latvijas Valsts ceļi” informē policiju, tiek rakstīts iesniegums, un tālāk šo situācija risina policija.
Jautājums par šīm ceļa norādēm aktualizēts jau pirms vairākiem gadiem, taču bez rezultātiem. Pērnā gada aprīlī TV24 raidījumā “Uz līnijas” skatītāji uzdeva jautājumu par šīm ceļa zīmēm “Latvijas Valsts ceļu” valdes priekšsēdētājam Mārtiņam Lazdovskim. Viņš, atbildot uz jautājumu par šo zīmju iespējamo noņemšanu vai maiņu, norādīja, ka juridiski tās ir daļa no starptautiskā maršruta TEN-T tīklā, kur Maskava ir galapunkts. Līdz ar to ceļa norādes tiek uzturētas atbilstoši normatīvajiem aktiem.
Tāpat viņš piebilda, ka jebkādas izmaiņas būtu iespējamas tikai pēc attiecīgu normatīvo aktu (European agreement on main international traffic arteries) grozīšanas, kas būtu Saeimas vai Ministru kabineta kompetencē.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs un Saeimas deputāts Jānis Vitenbergs “Ogres Vēstis Visiem” publikācijā apstiprināja, ka jautājums par ceļa zīmēm uz Maskavu parādījās Saeimas dienas kārtībā, kad to aktualizēja partijas “Nacionālā apvienība” deputāti. Toreiz Satiksmes ministrijas ierēdņiem tika uzdots meklēt risinājumu, kā to var izdarīt, taču tad pamainījās valdības un pazuda arī motivācija kaut ko mainīt. Viņa kolēģis Artūrs Butāns bija sagatavojis vēstuli bijušajam satiksmes ministram Kasparam Briškenam, taču ierēdņi atbildējuši, ka nav plānots neko darīt, lai šīs zīmes aizvāktu.
Lai noskaidrotu, vai Satiksmes ministrijas dienas kārtībā parādījies šis jautājums un ko tieši nepieciešams mainīt likumdošanā, lai šie uzraksti no ceļiem pazustu, tiek gaidīta Satiksmes ministrijas un Saeimas preses dienesta atbilde.